Різниця між at the beginning та in the beginning

Різниця між at the beginning та in the beginning

В одній з попередніх публікацій ми розібралися із вживанням конструкцій at the end та in the end, тепер давайте розглянемо протилежні їм за значенням фрази — at the beginning та in the beginning — у вживанні яких також часто виникають помилки.

At the beginning

Фраза at the beginning в перекладі на українську означає «на початку». Ця конструкція вимагає пояснення, про початок чого йдеться, тому після неї зазвичай стоїть прийменник of та іменник:

  • at the beginning of the year — на початку року
  • at the beginning of the street — на початку вулиці
  • at the beginning of a book — на початку книги

Приклади речень

He was substituted at the beginning of the match. — Його замінили на початку матчу.
Jack saved him in a car accident at the beginning of the story. — Джек врятував його у автомобільній аварії на початку історії.
They changed scenery at the beginning of the third season. — Вони змінили декорації на початку третього сезону.

In the beginning

Фраза in the beginning вказує на початок ситуації, яка почалася певним чином і з часом, можливо, змінилася.

Варіанти перекладу фрази in the beginning на українську:

  • спочатку,
  • спершу.

Фраза in the beginning не вимагає після себе іменника для пояснення, про початок чого йдеться.

Приклади речень

In the beginning was the Word. — Спочатку було Слово.
In the beginning, it seemed to me that he was an unpleasant person but then I liked him. — Спочатку мені здавалося, що він неприємна людина, але потім він сподобався мені.
In the beginning, I didn’t believe in our success but after a few weeks I understood that everything would be great. — Спочатку я не вірив у наш успіх, але через кілька тижнів зрозумів, що все буде чудово.

Підсумуємо. Якщо в нашому реченні є іменник, який вказує, про початок чого йде мова, ми вживаємо конструкцію at the beginning. Якщо ж іменника немає — конструкцію in the beginning.

Словник

Слова з цієї статті у словнику: accident, after, at, beginning, believe, book, but, car, change, everything, few, great, him, like, match, person, save, scenery, season, seem, street, substitute, success, that, the, third, understand, unpleasant, week, word, year.

Поділитись публікацією: